Субота, 21.04.2018, 20:18
Вітаємо Вас Гість | RSS

Лебединська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №6

Меню сайту
Сайти вчителів
Інформація від МВС
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 152
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Батькам майбутніх першокласників

Шановні батьки!

Адміністрацією школи,  вчителем Лобановою Ю.А., практичним психологом Горбатко А.О. надаються консультації для батьків майбутніх першокласників з питань:

 • адаптації дітей до навчання в школі;
 • організації навчально-виховного процесу в початкових (1-4) класах;
 • вивчення інформатики в початковій школі;
 • психологічного супроводу процесу адаптації дітей до навчання в школі.

З питаннями Ви можете звернутися до нас:

- за телефоном 2-15-37  (понедiлок – четвер: з 8.00 до 17.00, п'ятниця: з 8.00 до 16.00, перерва з 12.00 до 13.00)

           

             Про прийом дітей до 1 класу загальноосвітніх навчальних закладів

Згідно з законами України "Про освіту" та "Про загальну середню освіту", з 2001-2002 навчального року прийом дітей до загальноосвітньої школи починається, як правило, з 6 років і повинен проходити на безконкурсній основі. Про це йдеться в наказі МОН від 7 квітня 2005 р.№ 204 "Про прийом дітей до 1 класу загальноосвітніх навчальних закладів".
А саме:

 1. До 1 класу загальноосвітнього навчального закладу зараховувати дітей, як правило, з 6 років.
 2. Прийом дітей до 1 класу загальноосвітнього навчального закладу (крім спеціалізованого) здійснювати на безконкурсній основі, як правило, відповідно до території обслуговування. Діти, які територіально не обслуговуються навчальним закладом, можуть бути зараховані до нього при наявності вільних місць.
 3. Для зарахування дитини до 1 класу батьками, або особами, які їх замінюють, подаються:

• Заява.

• Копія свідоцтва про народження.

 • Медична картка дитини встановленого зразка.

 • Психолого-педагогічна картка розвитку дитини (за згодою батьків).
  4. Забезпечується першочерговий прийом до 1 класів дітей, які постійно проживають на закріпленій за навчальним закладом території обслуговування, або мають старших сестер і братів, які навчаються у даному закладі, та випускників дошкільних навчальних закладів, навчально-виховних комплексів, що уклали угоди про співпрацю.
  5. В загальноосвітніх школах, навчально-виховних комплексах прийом здійснюється без проведення вступних випробувань, тестувань, співбесід, іспитів з перевірки їх знань з навчальних предметів.

Необхідні документи:

• Копія свідоцтва про народження дитини.

• Медична картка (обов’язково вказати профілактичні щеплення, результати огляду спеціалістами, висновок медико-педагогічної комісії).

• Заява на ім’я директора школи.

Прийом документів проводиться у всі робочі дні з 08.00 год. до 16.00 год.

                                 Тест "Чи готова дитина до походу до школи?"

Пропонуємо за допомогою простого тесту визначити готовність малюка до школи. На всі питання треба відповідати "так" (1 бал) чи "ні" (0 балів).

1. Чи відвідувала дитина дитячий садок?

2. Чи дає дитина здачі своєму кривдникові?

3.Чи чи дитина самостійно займатися якою-небудь справою, що вимагає зосередженості, протягом 30 хвилин?

4. Чи вміє дитина складати розповіді за картинкою не коротші, ніж із п'яти речень?

5. Соромиться дитина в присутності незнайомих людей?

6. Чи вміє вона рахувати до 10 і назад?

7. Чи вміє дитина читати по складах або цілими словами?

8. Чи може вона розповісти напам'ять кілька віршів?
9. Наскільки впевнено дитина пише або малює - чи тверда у нього при цьому рука?
10. Чи любить дитина малювати і розфарбовувати картинки?
11. Чи знає назви диких і домашніх тварин?
12. Чи може користуватися ножицями і клеєм, наприклад, робити аплікацію?
13. Чи може зібрати розрізану картинку з п'яти частин?
14. Чи може дитина узагальнювати поняття - наприклад, назвати помідори, моркву і цибулю словом "овочі"?
15. Чи в змозі дитина розуміти і точно виконувати словесні інструкції?
16. Чи бувала дитина в зоопарку, селі, музеї?
17. Чи може дитина грати самостійно?
18. Чи є у неї хобі?
19. Чи здатна дитина переказати історію, зберігши основну думку і послідовність дій?
20. Чи задає вона питання про слова, про їхнє значення?

Результати: чим більше балів, тим більше дитина готова до занять у школі.
Від 16 до 20 - Можна Вас привітати! У вашої дитини 100%-ва готовність до шкільних занять. Такий результат свідчить про те, що Ви дуже правильно виховували дитину і єдине, чим залишається піклується напередодні першого вересня-це про купівлю красивої канцелярії. Ну і, про всяк випадок, варто підтягнути свої знання з шкільних предметів, щоб допитливий школяр не застав батьків зненацька.
Від 10 до 15 - Не найгірший результат. Варто звернути увагу на ті відповіді, де Ви сказали "ні", і спробувати зрозуміти, що саме Ви пропустили у вихованні свого чада. При цьому варто гарненько помізкувати, як правильно заповнити ці прогалини у вихованні. Рекомендація одна: побільше часу приділяти маленькому учневі.
Від 5 до 9 - Серединка на половинку. Готовність дитини - 50%. Схоже, що Ви виховували дитину "на ходу" і в перервах від роботи. Однак не все ще втрачено-чим більше активності Ви будете проявляти при перших кроках його шкільного життя, тим швидше і швидше дитина зрозуміє, що таке навчання і для чого вона йому потрібна. Навіть якщо у Вас є можливість найняти репетитора для першокласника, не варто забувати, що батьківську увагу і участь не здатний замінити навіть висококласний фахівець.
Від 1 до 4 - Дуже поганий результат! Дитина взагалі не готова до відвідування школи. З таким рівнем знань і умінь варто швидко братися за навчання дитин
 

 

                                      5 заповідей для учнів та їхніх батьків

   Мабуть кожні батьки хвилюються через те наскільки успішним буде навчання їх чада у школі. Не має значення, чи пішла дитина перший раз до школи, чи вже навчається, батьки повинні завжди брати участь у процесі навчання дитини. Вони повинні бути відкритими до зауважень вчителя, та чуйними до дитини. Для того, аби у дітей не було проблем у школі батькам разом із вчителями необхідно з перших класів навчити дитину основним правилам поводження у школі та на уроках. Ось основні з них:
1 на уроці не відволікатися й уважно слухати вчителя. Погодьтеся, якщо дитина розмовляє з сусідом під час пояснення навчального матеріалу, то мало хто залишить цей факт без уваги. У цей момент учень збиваєте вчителя, а іншим дітям заважає зосередитися на поясненні, не кажучи вже про те, що дитина сама втрачає важливу інформацію. У подібній ситуації правильним буде підійти до вчителя після уроку і вибачитися.

2. , щоб вона не соромилася звернутися за допомогою до педагога, якщо вона не до кінця розібралася в учбовому матеріалі. Дитина повинна усвідомити, що немає нічого ганебного в тому, щоб показати, що, їй щось не зрозуміло, тим більше, що тим самим вона демонструє зацікавленість в отриманні нових знань. Гірше буде, якщо учень не засвоїть базових понять, це призведе до того, що нерозуміння предмета буде рости як сніжний ком і розплутати цей клубок провалів у знаннях буде з часом дуже складно.

3. вчителя. При чому це стосується як учнів так і батьків. Придумуючи щораз нову причину, чому не вивчив урок, учень ризикує уславитися брехуном і втратити повагу і довіру вчителя. Трапляється, що і батьки можуть говорити не усю правду вчителеві, наприклад про те, чому дитина не прийшла до школи. Звісно краще завжди говорити правду адже, краще гірка правда, ніж солодка брехня.

4. виконувати шкільні вимоги. Зриваючи урок, або пропускаючи заняття, дитина ризикує серйозно ускладнити своє шкільне життя. Подібну поведінку вчитель може розцінити, як оголошення війни, і хто вийде з цього протистояння переможцем, гадати не варто.

5. . У вчителя як у всіх можуть бути неприємності або боліти голова. Ставтеся до викладача з розумінням, адже Ваш вчитель теж може бути чиєюсь мамою чи бабусею. Уявіть, що Вашим близьким кожен день хтось на роботі псує настрій.
  Як бачимо, успішне навчання у школі залежить не лише від дітей, а й від батьків.
Батькам варто, час від часу навідуватися в школу, а якщо такої можливості немає, то попросити дозволу по телефону цікавитися успіхами свого чада. Необхідно також особисто познайомитися з викладачами своєї дитини. З тим учнем, за якого хвилюються батьки, педагог навряд чи стане конфліктувати. А гарні відносини учня та його батьків з вчителями - це вже половина успіху.

  Сподіваємося, що наведені вище поради допоможуть Вам та Вашим дітям у навчанні, а воно в свою чергу буде в радість як школярам, так їх батькам.

Пошук
Календар
«  Квітень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Друзі сайту


Гаряча лінія
Час

bondarenko3006 © 2018
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz